top of page

                                            Çalısma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi kendi içerisinde çok fazla kategoriye ayrılmaktadır. Bu sebeple sizlere İngiltere çalışma vizesini iki başlık halinde toparladık ve bunları sizler için aşağıda kısaca açıkladık. Siz de vize türünüzü belirlemek için İngiltere vize uzmanlarımıza mail ile ulaşarak vize türünüz ile ilgili gerekli evrak listesini ücretsiz talep edebilirsiniz.

Tier 5 Geçici Çalışma Vizesi (Sanatçılar ve Sporcular)

İngiltere’deki bir organizasyonun sponsorluğunda sınırlı bir süre için çalışmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Sanatçılar kategorisi, eğlence sektöründe çalışanlar ve yaratıcı sanat dallarıyla uğraşanlar (örneğin dansçılar, şarkıcılar, oyuncular gibi), sporcular kategorisi ise, kendi spor dallarında en üst düzeyde olduğu bilinen ve ilgili İngiltere spor idaresi organı tarafından onaylanan sporcular veya antrenörler için geçerlidir.

Tier 5 Geçici Çalışma Vizesi (Hayır İşçisi)

Bazı hayır işlerinde gönüllü olarak ve herhangi bir ücret almadan çalışmak için İngiltere'ye gitmek isteyen kişiler içindir. Çalışmanın doğrudan sponsor kuruluşunuzun çalışması ile ilişkili olması gerekir. Bu kategori altında başvurmak için, lisanslı bir Tier 5 sponsor yardım kuruluşundan geçerli bir Tier 5 sponsorluk belgesine sahip olmalısınız.

Tier 5 Geçici Çalışma Vizesi (Dini Çalışan)

Dini bir çalışma, vaaz verme ya da dini bir emir nedeniyle geçici olarak İngiltere’de çalışmak isterseniz başvurmanız gereken vize türüdür.

Tier 5 Geçici Çalışma Vizesi (Resmi Din Görevlisi)

Birleşik Krallık’ta bir inanç topluluğunda çalışmak üzere (örneğin diyanet işleri başkanı ya da dini bir kurumun üyesi olarak) bir iş teklifi aldığınızda başvurmanız gereken vize türüdür.

Tier 5 Geçici Çalışma Vizesi (Uluslararası Anlaşma)

Birleşik Krallık’ta uluslararası hukuk kapsamındaki işler için çalışmak üzere bir sözleşme yapmanız durumunda (örneğin hükümet için çalışmak ya da diplomatik bir evde ev hizmetlisi olarak çalışmak gibi) başvurmanız gereken vize türüdür.

Ev Hizmetlileri Vizesi

Özel bir evde ev hizmetlisi olarak çalışıyorsanız, minimum 1 yıldır aynı evde çalışmak koşuluyla işvereninizle birlikte İngiltere’yi ziyaret edebilmeniz için başvurmanız gereken vize türüdür. 

İNGİLTERE SÜREKLİ ÇALIŞMA VİZESİ

İngiltere çalışma vizelerine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için Tier 1 vizesi, Tier 2 vizesi ve Tier 5 vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Tier 2 Vizesi (Şirket İçi Transfer)

Tier 2 (Şirket İçi Transfer) vizesi, Türkiye’de çalıştığınız şirketin organizasyonu dâhilinde İngiltere’deki bir şubesinde görev almanız gerekirse başvurmanız gereken vize türüdür.

Tier 2 (Genel) Vizesi

Maaşlı olarak belirli süreli bir işte çalışmak için İngiltere’ye gitmek istiyorsanız başvurmanız gereken vize türü Tier 2 (Genel) Vizesi'dir. 

Tier 2 (Seçkin Sporcu) Vizesi

Mesleğinde uluslararası olarak en üst düzeyde olduğu kabul edilen seçkin bir sporcu ya da nitelikli bir teknik direktör olarak İngiltere'de çalışmak istiyorsanız başvurmanız gereken vize türüdür.

Tier 1 (Yatırımcı) Vizesi

İngiltere’ye 2.000.000 GBP veya daha fazla yatırım yapmak isteyenlerin başvurması gereken vize türü Tier 1 (Yatırımcı) Vizesi'dir. 

Tier 1 (Girişimci) Vizesi

İngiltere’de bir iş kurmak veya işletmek istiyorsanız başvurmanız gereken vize türü Tier 1 (Girişimci) Vizesi'dir. Bu vize türüne başvurabilmeniz için en az 50.000 GBP yatırım fonuna ihtiyacınız vardır.

Tier 1 (Üniversite Mezunu Girişimci) Vizesi

Hakiki ve güvenilir bir iş fikri sahibi olduğunuz ilgili kurumlarca onaylanmış ve en az lisans mezunuysanız İngiltere'de çalışmak için başvuracağınız vize türüdür. 

Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vizesi

Çeşitli bilim dallarında, beşeri bilimlerde, mühendislik, tıp, dijital teknoloji veya sanatta kendini ispatlamış tanınmış bir lider (olağanüstü yetenek) veya yükselen bir lider (umut vaadeden) konumundaysanız Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vizesi'ne başvurabilirsiniz.

iletişim  info@skylandvisa.com e-posta adresinden vize uzmanlarımıza ulaşabilir, İngiltere vize başvurularınızı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

bottom of page